Ir vairākas reizes bijuši klausītāji, kas nodarbībā noklausoties kādu informāciju, sāk runāt par to, ka šī informācija būtu jādod visiem caur plašsaziņas līdzekļiem un jāmāca skolās, lai bērni un pieaugušie saprastu, kas ar viņiem patiesībā notiek. Taču es katru reizi atļāvos oponēt, sakot – ka ne visiem tas ir jāzina, jo vienkārši ne visi ir gatavi kaut ko tādu dzirdēt un saprast.
Kāpēc nevajag modināt guļošos, bet tikai tos, kuri slikti guļ un mokās savas dzīves murgos un problēmās?
Vai Tev patiktu, ja Tevi modina kāds tanī brīdī, kad Tu redzi patīkamu sapni? Kā Tu jūties, kad Tevi nakts vidū kāds uzmodina, kad Tu neesi vēl pilnvērtīgi izgulējies un atpūties?
Kāpēc miegs ir tik svarīgs cilvēkam? Mēs zinām, ka cilvēks miegā līdzsvarojas un notiek organisma pašregulācija, atjaunošanās, zemapziņas procesu sagremošana un vēl daudzi dzīvībai svarīgi procesi. Tieši tāpēc mēs rūpējamies par maziem bērniem, lai tie pienācīgi izguļas, jo tikai tā viņi aug un pilnveidojas, tikai tā viņi nobriest “pieauguša cilvēka” dzīvei. Miegs ir tas, kas ļauj nobriest jaunai un vēl nepilnveidotai apziņai un psihei. Tieši tāpēc tiem, kuri pamodušies, ir svarīgs pienākums – uzvesties klusu, lai tie citi, kuri vēl atrodas dziļā miega fāzē, varētu netraucēti gulēt un iegūt pieredzi, kas mēdz būt negatīva, taču tā ļaus tiem atmosties. Bez šīs pieredzes viņi tā arī nepamodīsies.
Un tie, kuri purina guļošos un uzvedas skaļi, modinot tos augšā, dara lāča pakalpojumu, jo, ja Tu pamodināsi cilvēku, kurš nav izgulējies, viņam nebūs spēka ilgstoši atrasties nomodā. Milzīgais informācijas apjoms un nespēja to visu savā dzīvē sakārtot, par cik trūkst izpratne par to, kas cilvēkam ir slikti un kas ir labi, ātri vien liks viņam atkal aizmigt un šoreiz iespējams uz ilgāku laiku nekā tad, ja viņš būtu pamodies pats un skaidri zinātu, ko vēlas un ko vairs nekad nevēlas pieredzēt.
Tieši tāpēc ar saviem apziņas procesiem sāk nodarboties cilvēki, kuri kā minimums ir sapratuši, ko tiešām nevēlas, kaut arī vēl nezin, ko tieši vēlas. Tāpēc tie, kas patiesi strādā pie sevis, ar to necenšas pamodināt visus, bet, ja redz, ka kāds mostas vai murgo, palīdz tam atmosties un padod roku, lai pieceļas. Tieši tāpēc zināšanas par cilvēka apziņas procesiem nav vajadzīgas visiem, bet tikai tiem, kuri ir tām gatavi.
Rolands Černis 22.03.2019.
Comments